Aktualności
Łączymy świat. Chronimy jego przyszłość.
Dążenie do zrównoważonego rozwoju to jeden z celów, które stawiają sobie linie lotnicze zrzeszone w Lufthansa Group. Aby osiągnąć równowagę pomiędzy rozwojem a ochroną środowiska postawiono dążyć do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Drugim ważnym celem jest obniżenie do 2030 roku emisji dwutlenku węgla o połowę (w porównaniu do roku 2019). Lufthansa Group wdraża szereg nowoczesnych technologii, aby zrealizować swoje plany.
Nowoczesne samoloty
Zgodnie z założeniami Lufthansa Group do 2030 roku wprowadzi co najmniej 190 zupełnie nowych, bardziej ekologicznych samolotów. Nowe maszyny zmniejszają zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2 nawet o 30% w porównaniu do starszych modeli samolotów. Jedną z takich maszyn będzie nowy Dreamliner B787-9, który już latem 2022 roku zasili flotę Lufthansy.
Metoda Sun-to-Liquid
Jedną z najnowocześniejszych technologii jutra będzie unikalna procedura Sun-to-Liquid. Innowacyjna metoda wykorzysta skoncentrowane światło słoneczne do produkcji nafty neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, a Lufthansa Group jako pierwsza na świecie skorzysta z tego rozwiązania.
SAF paliwo lotnicze nowej generacji
Kluczem do podróżowania neutralnego pod względem CO2 jest wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Lufthansa Group jest jednym z największych na świecie nabywców SAF wytworzonych z pozostałości biogenicznych oraz zaangażowanym uczestnikiem projektów, które mają na celu zwiększenie dostępności SAF.
AeroSHARK inspirowany przyrodą
Już w tym roku pierwszy samolot Grupy Lufthansa zostanie wyposażony w AeroSHARK. Innowacyjna technologia zmniejsza zużycie paliwa podczas każdego lotu, imitując właściwości opływowej skóry rekina, (optymalizuje aerodynamikę samolotu w punktach istotnych dla przepływu powietrza).
Power-to-Liquid innowacja jutra
Kolejną obiecującą innowacją nad którą pracuje Lufthansa Group jest Power-to-Liquid. Dzięki nowoczesnej technologii zrównoważone paliwo może być produkowane z zielonej energii elektrycznej, wody i CO2.